آخرین اخبار

امضای تفاهمنامه مرکز ساخت و تعمیرات کشتی ها در مجتمع بندری انزلی

امضای تفاهمنامه مرکز ساخت و تعمیرات کشتی ها در مجتمع بندری انزلی

هدف از امضای این تفاهم نامه تکمیل و توسعه ساختمانها و تاسیسات ، ساخت تعمیرگاههای بندری و دریایی بازرگانی و همچنین وسایل و تجهیزات مربوطه و  ایجاد بستر لازم برای اشتغال و حمایت از کار و خدمات داخلی و رفع نیازهای منطقه دریای خزر عنوان شد.

به گزارش ایرنا، حمیدرضا آبایی روز شنبه در حاشیه امضای این تفاهم نامه با شرکت مربوطه به خبرنگار ایرنا گفت: این تفاهمنامه برای ایجاد مرکز ساخت و تعمیرات کشتی ها به امضای طرفین رسید و ساخت و تعمیرات کشتی هایی چون شناورهای باری، خدماتی و مسافری متناسب با دریای خزر و دریای سیاه از مزیتهای این مرکز است.
وی با بیان اینکه بر اساس این تفاهم نامه شرکت تاید واتر ظرف مدت سه ماه برنامه ها و طرح توجیهی خود را برای پیاده سازی و راه اندازی این کشتی سازی در بندرانزلی ارایه می کند ابراز امیدواری کرد : با سرمایه گذاری حدود هزار و ۴۰۰ میلیارد تومانی در این بخش ظرفیت های این بندر بالفعل شود و شاهد افزایش توان کشتی سازی در دریای خزر و اشتغالزایی عظیمی برای شهرستان بندرانزلی و استان گیلان باشیم.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه با استفاده از ظرفیت پایدار، اشتغالزایی و کسب درآمد بدنبال تثبیت جایگاه خود در استان و دریای خزر هستیم، پیش بینی کرد : با راه اندازی این کشتی سازی برای ۲۵۰ نفر از مهندسین متبحر به طور مستقیم شغل ایجاد شود و با استفاده از ظرفیت هایی که در بندر ایجاد شده برای هزار نفر بصورت غیر مستقیم اشتغالزایی شود.
آبایی افزود : باید طرح توجیهی ،مدت زمان ساخت و ساز ، بهره برداری ، طول مدت قرارداد و میزان سرمایه گذاری در این تفاهم نامه دیده شود تا ظرف سه ماه آینده منجر به قرار داد شود.
وی با اشاره به اینکه اداره کل بنادر و دریانوردی بدنبال فراهم ساختن شرایط مناسب برای ساخت انواع شناورهای بزرگ تجاری است، افزود : شناورهای بزرگ تجاری مناسب برای کشتیرانی در دریای خزر را که قابلیت ساخت در هیچ یک از کشتی سازی های کشور وجود ندارد را مد نظر قرار دادیم و باید به سمت ساخت کشتی های مسافری، خدماتی و تفریحی که مکملی برای مارینای گردشگری هستند، حرکت کنیم.
وی یکی از مباحث اصلی که اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در دستور کار خود قرار داده و با جدیت در حال پیگیری است را استفاده از ظرفیت استان گیلان برای دستیابی به توسعه پایدار عنوان کرد.
وی با تاکید بر نقش آفرینی و افزایش فعالیت اداره کل بنادر و دریا نوردی در دریای خزر در بخش کشتیرانی تجاری گفت : با توجه به بررسی های انجام شده نیاز بود کشتی هایی با ظرفیت بالاتر در دریای خزر حرکت کنند و برای کاهش هزینه های تحمیلی و اقتصادی شدن فعالیت ها در دریای خزر نیاز به ساخت کشتی های سایز بزرگ در دریای خزر احساس شد.
آبایی اضافه کرد: حدود پنج هکتار از اراضی مجتمع بندری انزلی با شرکت تاید واتر واگذار می شودکه قابلیت افزایش به ۱۰ هکتار را دارد تا پایگاهی برای ساخت کشتی هایی با تناژ بالاتر باشد.
این مراسم با حضور نماینده مردم انزلی در مجلس شورای اسلامی ، مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان ، مدیر عامل شرکت تاید واتر، مدیر عامل شرکت کشتیرانی دریای خزر برگزار شد.

تاثیر آموزش آنلاین بر آموزش ضمن خدمت

یادگیری تا سال ها پیش تنها محدود به حضور فیزیکی در کلاس های مختلف بود. این نوع از آموزش محدودیت های زیادی از جمله عدم دسترسی یکسان تمامی افراد به دوره ها و آموزش های مختلف، صرف وقت و هزینه زیاد، عدم توانایی استفاده کارمندان و افراد شاغل و غیره بود. اما چند سالی است که با توسعه اینترنت و استفاده از آن آموزش مجازی در کنار آموزش به سبک سنتی قرار گرفته است. این نوع آموزش بسیاری از محدودیت های آموزش سنتی را نداشته و مزایا و ویژگی های خاص خود را دارد. در کنار عدم محدودیت زمانی و مکانی، صرفه جویی در زمان و هزینه، ایجاد شرایط آموزشی و امکانات یکسان و توانایی استفاده افراد شاغل، آموزش مجازی بر یادگیری موثر نیز تاثیر می گذارد. در این بخش به بررسی دلایل تاثیراستفاده از سامانه آموزش مجازی بر یادگیری بهتر می پردازیم. 

یکی از مهم ترین دلایل تاثیر آموزش مجازی بر یادگیری موثر و بهتر نسبت به روش های قدیمی تر، آن است که فراگیر می تواند از جلوه های بصری و صوتی، استفاده بیشتری داشته باشد. در نظر بگیرید شاید در آموزش های سنتی و حضوری شما برای مشاهده بسیاری از پدیده‌های در حال مطالعه محدودیت دارید. دانشجو و دانش آموز مجبور است تنها به اطلاعات خوانده شده اکتفا کرده و نهایتا آن ها را در ذهن خود مجسم کند. اما شما در آموزش مجازی می توانید از فیلم، صوت، نرم افزارهای شبیه سازی استفاده کرده و همزمان با خواندن اطلاعات یک مساله آن را به صورت عینی ببینید. استفاده از جلوه های بصری تا حد بسیار زیادی بر یادگیری موثر و بهتر تاثیر می گذارد.

یکی از ضعف های آموزش های حضوری آن است که فراگیران چندان به انجام پژوهش های گروهی تشویق نشده و هر فرد به تنهایی کارهای پژوهشی خود را انجام می دهد. در بسیاری از کشورهای اروپایی تمامی کارهای آموزشی و پژوهشی به صورت گروهی انجام می شود. این روش آموزش هم کیفیت آموزش را بسیار افزایش می دهد و هم باعث می شود فضای کسالت آور و خسته کننده کلاس درس کم شود. یکی از مهم ترین اصول آموزش مجازی استفاده از کلاس های گروهی و پژوهش های گروهی است که بر یادگیری موثر و بهتر تاثیر بسیار زیادی می گذارد.

در اغلب آموزش های سنتی و قدیمی شیوه آموزش به این شکل است که مدرس اطلاعات و مباحث مورد نظر خود را به دانشجویان و دانش آموزان می گوید. در واقع در این روش فرصت تجزیه و تحلیل تا حد بسیار زیادی از دانشجو گرفته می شود. نقطه مقابل آموزش سنتی در یادگیری استاد محور و دانشجو محور، آموزش مجازی است. در آموزش مجازی اصول یادگیری دانشجو محور بوده و این امکان به شخص داده می شود که خود به دنبال یادگیری و تجزیه و تحلیل برود. این مساله تاثیر بسیاری زیادی بر افزایش کیفیت آموزش و یادگیری می شود.

در آموزش سنتی و فیزیکی، دانشجو و دانش آموز محدود به کلاس ها و دوره هایی است که دسترسی و حضور در آن ها برای او ممکن است. ممکن است در محل زندگی شما دوره های چندان سطح بالا و با کیفیتی وجود نداشته باشد، بنابراین اطلاعات شما راجع به موضوع مورد نظرتان حد محدودی باقی می ماند. اما در آموزش مجازی تمامی افراد می توانند به شکل یکسان به اطلاعات به روز و با کیفیت دسترسی داشته و یادگیری موثر برای تمامی افراد فراهم خواهد شد.

یکی از گله های تمامی دانشجویان و دانش آموزان مراکز حضوری، قدیمی و محدود بودن کتاب ها و منابع موجود در کتابخانه ها است. در صورتی که شما برای هر موضوع جدیدی به دنبال منابع باشید، یا کتابخانه مرکز آموزشی شما کتاب و منبع مورد نظر را نداشته و یا منبع قدیمی است. اما در آموزش مجازی شما با این مشکل نیز مواجه نخواهید شد. مراکز آموزش مجازی کتابخانه هایی پر از جدیدترین نسخه های الکترونیکی منابع و کتاب های مختلف داشته و شما به راحتی می توانید در منزل خود کتاب مورد نظرتان را دانلود و از جدیدترین منابع و اطلاعات روز استفاده کنید. دسترسی ساده و نامحدود به اطلاعات به روز یکی دیگر از دلایل تاثیر آموزش مجازی بر یادگیری بهتر و خلاق است.

یکی دیگر از مواردی که باعث تاثیر آموزش مجازی بر یادگیری بهتر می شود، ترکیب یادگیری الکترونیکی و چهره به چهره است. در صورت نیاز در این آموزش کلاس های آنلاین همراه با استاد برگزار می شود و شما می توانید در هر مکانی که هستید در این کلاس ها شرکت کرده و مطالب مورد نیاز خود را به شکل کامل بیاموزند.

دریافت ایزو ۲۰۱۵-۹۰۰۱

شرکت آموزش ساحل و فراساحل با ۵ شعبه در تهران، بندر انزلی، بندرعباس، بندر امام خمینی و بندر امیرآباد و بیش از ۱۵ سال سابقه ارائه خدمات آموزش بندری مفتخر به دریافت ایزو ۲۰۱۵-۹۰۰۱  از شرکت DAS انگلیس شده است.ایزو ۹۰۰۰ خانواده ای از سیستم‌های مدیریت کیفیت (QMS) است که شامل مجموعه ای از استانداردهایی می‌باشد که به سازمان‌ها و شرکت‌ها کمک می‌کند نیاز مشتریان و سایر سهام داران، مطابق با الزامات قانونی برطرف گردد. ایزو ۹۰۰۰ با پایه و اساس سیستم‌های مدیریت کیفیت سر و کار دارد، و شامل هفت اصل مدیریت کیفیت می‌باشد که پایه و اساس این خانواده از استانداردها را تشکیل می‌دهد.الزامات مورد نیاز برای رعایت این خانواده از استانداردها، در ایزو ۹۰۰۱ آورده شده‌است. نهادهای شخص-ثالث، به صورت مستقل، برای سازمان‌ها تاییده و گواهینامه انطباق با الزامات ایزو ۹۰۰۱ صادر می‌کنند. در سرتاسر جهان بیش از ۹ میلیون سازمان به صورت مستقل گواهینامه انطباق با ایزو ۹۰۰۱ دریافت کرده‌اند که این امر باعث شده استاندارد ایزو ۹۰۰۱ یکی از بزرگترین سیستم‌های مدیریت پذیرفته شده در جهان امروز باشد. با این حال نقدهایی بر فرایند دریافت گواهینامه ایزو نیز وارد شده‌است مبنی بر اینکه این استاندارد برای همه سازمان‌ها مفید نمی‌باشد.